Uczenie maszynowe w analityce danych

mgr inż. Paulina Mularczyk-Mędrykowska
paula@agh.edu.pl​​​​

dr Małgorzata Zajęcka
mzajecka@agh.edu.pl​​​​​​​​​

Wydział Informatyki

ul. Kawiory 21, 30-055 Kraków
pawilon D-17, pokój 2.13

Uczenie maszynowe w analityce danych kierowane są do osób, które  posiadają już podstawową wiedzę w zakresie informatyki i analityki danych lub pracują na stanowiskach związanych z szeroko pojętym Data Science. Studia pozwolą uporządkować posiadaną wiedzę i rozszerzyć ją w sposób znaczący o zaawansowane metody sztucznej inteligencji stosowanej do eksploracji i przetwarzania różnych typów danych. W szczególności kierowane są do osób zainteresowanych tematyką uczenia maszynowego oraz Big Data chcących podjąć pracę w międzynarodowych firmach korzystających z rozwiązań opartych na systemach uczących się.

Celem kształcenia na kierunku jest zdobycie przez absolwentów pogłębionej wiedzy z zastosowań uczenia maszynowego we współczesnej analityce danych oraz zdobycie umiejętności praktycznych w tym zakresie umożliwiających zastosowanie zdobytej wiedzy w działalności zawodowej.

Absolwent studiów podyplomowych Uczenie maszynowe w analityce danych będzie posiadał wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie  metod wnioskowania statystycznego, baz danych, eksploracji danych, uczenia maszynowego, sieci neuronowych, algorytmów przetwarzania i rozumienia języka naturalnego, analizy dużych zbiorów danych oraz prawnych aspektów analityki danych. Będzie potrafił wykorzystać posiadaną wiedzę do rozwiązywania złożonych problemów z zakresu uczenia maszynowego i analityki danych przez dobór i zastosowanie właściwych metod i algorytmów. Absolwent  będzie potrafił posługiwać się nowoczesnymi technikami i językami programowania oraz dostosować istniejące komponenty i rozwiązania na potrzeby konkretnego projektu. Będzie również posiadał umiejętność pracy w zespole nad większymi projektami mającymi długofalowy charakter.

2 semestry (X 2024 - VI 2025)

o przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń (za zgłoszenie uznaje się złożenie wszystkich wymaganych dokumentów)

Zgłoszenia przyjmowane są od kandydatów bezpośrednio w sekretariacie stduiów lub drogą elektroniczną (z obowiązkiem późniejszego osobistego potwierdzenia składanych dokumentów).

Warunkiem przystąpienia do rekrutacji jest ukończenie studiów co najmniej pierwszego stopnia na dowolnym kierunku (licencjackie, magisterskie lub równoległe) oraz podstawowa znajomość obsługi komputera.

min. 22, maks. 45

AGH, Wydział Informatyki
ul. Kawiory 21, 30-055 Kraków,
pawilon D-17 (Instytut Informatyki), pok. 2.13

lub drogą elektorniczną - osob przyjmująca zgłoszenia (z obowiązkiem późniejszego osobistego potwierdzenia składanych dokumentów):
mgr inż. Paulina Mularczyk-Mędrykowska
pawilon D17, pokój 2.13
paula@agh.edu.pl

V 2024 - IX 2024

8 800 zł (w tym opłata wpisowa 100 zł).
Opłatę należy wnieść w dwóch ratach: 5 600 zł za pierwszy semestr (w tym opłata wpisowa 100 zł) i 3 200 zł za drugi semestr.

• oświadczeznie o zapoznaniu sie z Regulaminem studiów podyplomowych w AGH plik do pobrania
  • dyplom ukończenia studiów wyższych, celem potwierdzenia kopii za zgodność z orygniałem
  • poświadczenie wniesienia opłaty wpisowej w wys. 100 zł, która jest wliczona w wysokość całkowitej opłaty za studia podyplomowe
  • poświadczenie wniesienia opłaty za studia podyplomowe za pierwszy semestr studiów, nie później niż w terminie 14 dni przed rozpoczęciem zajęć dydaktycznych w ramach studiów podyplomowych