Kierownik Cyfrowej Transformacji (Digital Transformation Manager)

dr inż. Paweł Skrzyński
tel.: 12 617 52 17
pawel.skrzynski@agh.edu.pl

mgr Emilia Ludwiczak
emilia@agh.edu.pl

mgr Agnieszka Czernicka
czernicka@agh.edu.pl​​​​​​​

dr inż. Paweł Skrzyński
skrzynia@agh.edu.pl

mgr inż. Agnieszka Bochacka - kierownik merytoryczny studiów

Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej
Katedra Informatyki Stosowanej

pawilon C-2, pokój 403

Studia poświęcone są nauce zarządzania złożonymi cyfrowymi programami transformującymi organizacje. Stanowią one uzupełnienie i wejście na wyższy – bardziej strategiczny poziom z obszaru zarządzania projektami i zarządzania zmianą w organizacjach. Na studiach studenci poznają w jaki sposób prowadzić tego typu transformacje w organizacjach, ale również jak zmieniają się poszczególne działy. Zostaną zapoznani z najnowszymi narzędziami, które podniosą efektywność realizacji tego typu inicjatyw i są wykorzystywane w biznesie. Wszystkie te zagadnienia będą krążyć w bliskiej okolicy technologii i jej wpływu na nowe wyzwania organizacji. Kluczowym elementem, będzie transformacja roli Kierownika Projektów w role Digital Transformation Managera. Studenci powinni posiadać minimum podstawową znajomość zagadnień związanych z prowadzeniem projektów i funkcjonowania organizacji.

• Rewolucja Przemysłowa 4.0 - zarządzanie cyfrową transformacją
  • Technologie kreujące cyfrową transformacje
  • Trendy w transformacji technologii
  • Zwinne i hybrydowe zarządzanie projektami, programami oraz transformacjami w organizacjach kurs certyfikujący SAFe for Teams
  • Prawo w erze cyfrowej transformacji oraz transformacja działów prawnych
  • Zarządzanie zespołem rozproszonym i nowoczesna komunikacja
  • Zarządzanie zmianą w transformacjach organizacji ("Change Management"), kurs przygotowujący do egzaminu Change Management Foundation
  • Efektywne myślenie grupowe z elementami myślenia projektowego ("Design Thinking"), szkolenie akredytowane DTMethod Foundation
  • Kompetencje lidera przyszłości
  • Analiza finansowa, tworzenie scenariuszy biznesowych i wycena transformacji oraz analiza ryzyk w oparciu o standardy MoR
  • Nowoczesny marketing cyfrowy i jego biznesowe wykorzystania
  • Transformacja cyfrowa w praktyce w różnych branżach i różnych działach

Studia podyplomowe skierowane są do osób, które niekoniecznie ukończyły studia o charakterze zarządzania projektami, lecz pokrewnym np. zarządzanie, technologia, marketing 3, 4, 5- letnie  (rodzaj ukończonych studiów nie ma jednak kluczowego znaczenia), posiadają podstawową wiedzę z zarządzania projektami np. Waterfall lub Agile lub miały styczność z projektami.

Absolwent studiów podyplomowych powinien być wszechstronnie przygotowany do podjęcia pracy jako kierownik cyfrowej transformacji i legitymować się szeroką wiedzą w zakresie prowadzenia transformacji, zarządzania zmianą oraz technologii ją wspierających.

Absolwent będzie posiadać następujące umiejętności:

• znajomość zagadnień związanych z transformacjami przemysłowymi
  • znajomość kluczowych technologii kreujących cyfrową transformację
  • znajomość kluczowych trendów technologicznych
  • znajomość najważniejszych podejść do prowadzenia transformacji organizacji
  • znajomość podstawowych założeń dot. transformacji w obszarze prawnym oraz kluczowych obszarów prawnych, które powinny być uwzględnione w trakcie kreowania i wdrażania cyfrowych transformacji
  • umiejętność zarządzania zespołem online, realizację projektu w systemie online
  • znajomości podstawowych zagadnień związanych z zarządzaniem zmianą w ramach realizacji transformacji cyfrowych
  • umiejętności pracy koncepcyjnej i wykorzystanie elementów Design Thinking w rozwiązywaniu złożonych problemów w trakcie wdrażania transformacji
  • znajomość kluczowych kompetencji lidera przyszłości w kontekście zmieniających się wyzwań
  • znajomość podstawowych pojęć związanych z wyceną projektów i tworzeniem przypadków biznesowych (ang. "business case")
  • znajomość obszaru marketing cyfrowy (ang. digital marketing) i jego rosnącego wpływu na transformacje organizacji
  • znajomość kluczowych transformacji przed którymi stoją organizacje i działy oraz technologii, które je wspierają.

2 semestry (od X 2024 r. do VI 2025 r.)

AGH, Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej, Katedra Informatyki Stosowanej
pawilon C2, pokój 406 (p. Emilia Ludwiczak) lub pokój 320 (p. Agnieszka Czernicka)

Emilia Ludwiczak tel. 12 617 52 00 pawilon C2, pokój 406
Agnieszka Czernicka tel. 12 617 56 78 pawilon C2, pokój 320
Obsługa Administracyjna: Emilia Ludwiczak, Agnieszka Czernicka, Sekretariat KIS: pawilon C2, pokój 406 lub 320

od 22 IV 2024 do 13 X 2024 r.

(w tym 100 zł opłaty wpisowej)

Zajęcia są prowadzone on-line, sobota–niedziela (6–7 spotkań w semestrze, co ok. 2–3 tygodnie). Zajęcia rozpoczynają się nie wcześniej niż o godz. 8.00 i kończą nie później niż o godz. 18:30 (w większości przypadków zajęcia odbywają się w bloku w godz. 9–16:30).

• oświadczenie o zapoznaniu się z Regulaminem Studiów Podyplomowych w AGH plik do pobrania, - 2 egzemplarze
  • odpis lub poświadczona za zgodność z oryginałem kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych (w tym licencjackich)
  • poświadczenie wniesienia opłaty wpisowej w wys. 100 zł, która jest wliczona w wysokość całkowitej opłaty za studia podyplomowe
  • poświadczenie wniesienia opłaty za studia podyplomowe za pierwszy semestr studiów, nie później niż w terminie 14 dni przed rozpoczęciem zajęć dydaktycznych w ramach studiów podyplomowych