Zarządzanie projektami – kwalifikacje Project Managera

Celem studiów jest przygotowanie profesjonalnych kadr w zakresie zarządzania projektami, posiadających wiedzę oraz umiejętności praktyczne niezbędne do kierowania zespołami projektowymi oraz do zarządzania programami i portfelami projektów na poziomie zarządu organizacji.

Program studiów obejmuje szeroki zakres zagadnień dotyczących strategicznych i operacyjnych instrumentów zarządzania projektami. Szczególny nacisk położony został na kwestie praktyczne związane z metodykami zarządzania projektami propagowanymi przez wiodące profesjonalne organizacje, zapewnieniem efektywności projektów oraz systemami informatycznymi wspomagającymi aplikacje omawianych instrumentów.

Program studiów przewiduje urozmaicone formy zajęć: wykłady, warsztaty i projekty realizowane przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi: prezentacji multimedialnych, platformy e-learning i filmów edukacyjnych.

Program podstawowy:

• Zarządzanie projektami jako element współczesnego zarządzania organizacjami
  • Metody operacyjnego zarządzania projektami
  • Metodyki zarządzania projektami
  • Ocena efektywności projektów
  • Budżetowanie i kontrola realizacji projektów
  • Kierowanie zespołem projektowym
  • Zarządzanie portfelami projektów
  • Systemy informatyczne wspomagające zarządzanie projektami

Przedmioty obieralne w ramach specjalności:

• Zwinne zarządzanie projektami
  • Zarządzanie projektami przemysłowymi i infrastrukturalnymi
  • Metodyka PRINCE2

Studia skierowane są do szerokiego grona kadry zarządzającej przedsiębiorstw oraz organizacji non-profit i jednostek administracyjnych, która w praktyce styka się z problematyką zarządzania projektami oraz osób pragnących rozwijać swoją dalszą karierę zawodową w tym kierunku.

W szczególności zaproponowana oferta programowa skierowana jest do:

• właścicieli firm
  • dyrektorów i członków zarządów przedsiębiorstw
  • kadry zarządzającej monitorującej realizację projektów
  • kadry zarządzającej projektami, m.in. w takich branżach jak: budowlano-montażowa, elektromaszynowa, energetyczna, poszukiwań i eksploatacji złóż, informatyczna, medialna
  • kadry zaangażowanej w realizację projektów inwestycyjnych, restrukturyzacyjnych, badawczo-rozwojowych, marketingowych i szkoleniowych
  • kadry zaangażowanej w realizację projektów finansowanych z funduszy europejskich
  • osób planujących kontynuację swojej kariery w obszarze zarządzania projektami
  • absolwentów studiów wyższych (licencjat, inżynier, magister), pragnących uzyskać wiedzę i umiejętności niezbędne do zarządzania projektami.

Po ukończeniu studiów słuchacze będą dysponować wiedzą teoretyczną dotyczącą współczesnego zakresu zarządzania projektami, jak również umiejętnościami z zakresu przygotowania, oceny efektywności, realizacji i monitorowania przebiegu projektów w stopniu wymaganym do swobodnego funkcjonowania w praktyce organizacji działających dla zysku i non-profit.

Dyplom studiów wydany przez Akademię Górniczo-Hutniczą, uczelnię o marce europejskiej, jest najlepszym potwierdzeniem aktualnej wiedzy i kwalifikacji w zakresie zarządzania projektami. Dodatkowo program studiów zapewnia przygotowanie do egzaminów certyfikujących na menedżerów projektów, prowadzonych przez międzynarodowe organizacje certyfikujące.

2 semestry (od X 2022 r. do VI 2023 r.)

od 4 V 2022 r. do wyczerpania limitu

• poświadczenie wniesienia opłaty wpisowej w wysokości 100 zł;

Zgłoszenia przez Internet:

Zespół ZRNT

tel.: 603 609 236

zrnt@zarz.agh.edu.pl

5 400 zł (w tym opłata operacyjna 100 zł - płatna przy zapisie; specjalność PRINCE2 płatna dodatkowo 1600 zł.

Zajęcia odbywają się w weekendy w trybie dwudniowych zjazdów (sobota i niedziela) rozłożonych średnio raz w miesiącu w okresie od września do czerwca. Studia realizowane są przy współudziale partnerów zewnętrznych.