Kierownik Cyfrowej Transformacji (Digital Transformation Manager)

Studia poświęcone są nauce zarządzania złożonymi cyfrowymi programami transformującymi organizacje. Stanowią one uzupełnienie i wejście na wyższy – bardziej strategiczny poziom z obszaru zarządzania projektami i zarządzania zmianą w organizacjach. Na studiach studenci poznają w jaki sposób prowadzić tego typu transformacje w organizacjach, ale również jak zmieniają się poszczególne działy. Zostaną zapoznani z najnowszymi narzędziami, które podniosą efektywność realizacji tego typu inicjatyw i są wykorzystywane w biznesie. Wszystkie te zagadnienia będą krążyć w bliskiej okolicy technologii i jej wpływu na nowe wyzwania organizacji. Kluczowym elementem, będzie transformacja roli Kierownika Projektów w role Digital Transformation Managera. Studenci powinni posiadać minimum podstawową znajomość zagadnień związanych z prowadzeniem projektów i funkcjonowania organizacji.

• Rewolucja Przemysłowa 4.0 - zarządzanie cyfrową transformacją
  • Technologie kreujące cyfrową transformacje
  • Trendy w transformacji technologii
  • Zwinne i hybrydowe zarządzanie projektami, programami oraz transformacjami w organizacjach
  • Prawo w erze cyfrowej transformacji oraz transformacja działów prawnych
  • Zarządzanie zespołem rozproszonym i nowoczesna komunikacja
  • Zarządzanie zmianą w transformacjach organizacji ("Change Management")
  • Efektywne myślenie grupowe z elementami myślenia projektowego ("Design Thinking")
  • Kompetencje lidera przyszłości
  • Analiza finansowa, tworzenie scenariuszy biznesowych i wycena transformacji
  • Nowoczesny marketing cyfrowy i jego biznesowe wykorzystanie
  • Transformacja cyfrowa w praktyce w różnych branżach i różnych działach

Studia podyplomowe skierowane są do osób, które niekoniecznie ukończyły studia o charakterze zarządzania projektami, lecz pokrewnym np. zarządzanie, technologia, marketing 3, 4, 5- letnie  (rodzaj ukończonych studiów nie ma jednak kluczowego znaczenia), posiadają podstawową wiedzę z zarządzania projektami np. Waterfall lub Agile lub miały styczność z projektami.

Absolwent studiów podyplomowych powinien być wszechstronnie przygotowany do podjęcia pracy jako kierownik cyfrowej transformacji i legitymować się szeroką wiedzą w zakresie prowadzenia transformacji, zarządzania zmianą oraz technologii ją wspierających.

Absolwent będzie posiadać następujące umiejętności:

• znajomość zagadnień związanych z transformacjami przemysłowymi
  • znajomość kluczowych technologii kreujących cyfrową transformację
  • znajomość kluczowych trendów technologicznych
  • znajomość najważniejszych podejść do prowadzenia transformacji organizacji
  • znajomość podstawowych założeń dot. transformacji w obszarze prawnym oraz kluczowych obszarów prawnych, które powinny być uwzględnione w trakcie kreowania i wdrażania cyfrowych transformacji
  • umiejętność zarządzania zespołem online, realizację projektu w systemie online
  • znajomości podstawowych zagadnień związanych z zarządzaniem zmianą w ramach realizacji transformacji cyfrowych
  • umiejętności pracy koncepcyjnej i wykorzystanie elementów Design Thinking w rozwiązywaniu złożonych problemów w trakcie wdrażania transformacji
  • znajomość kluczowych kompetencji lidera przyszłości w kontekście zmieniających się wyzwań
  • znajomość podstawowych pojęć związanych z wyceną projektów i tworzeniem przypadków biznesowych (ang. "business case")
  • znajomość obszaru marketing cyfrowy (ang. digital marketing) i jego rosnącego wpływu na transformacje organizacji
  • znajomość kluczowych transformacji przed którymi stoją organizacje i działy oraz technologii, które je wspierają.

2 semestry (od X 2022 r. do VI 2023 r.)

do 15 X 2022 r.

• oświadczenie o zapoznaniu się z Regulaminem Studiów Podyplomowych w AGH, - 2 egzemplarze
  • odpis lub poświadczona za zgodność z oryginałem kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych (w tym licencjackich);
  • poświadczenie wniesienia opłaty wpisowej w wys. 100 zł, która jest wliczona w wysokość całkowitej opłaty za studia podyplomowe;
  • poświadczenie wniesienia opłaty za studia podyplomowe za pierwszy semestr studiów, nie później niż w terminie 14 dni przed rozpoczęciem zajęć dydaktycznych w ramach studiów podyplomowych;
  • wszystkie dokumenty do pobrania ze strony: www.kct.agh.edu.pl (sekcja rekrutacja)

Kierownik Cyfrowej Transformacji (Digital Transformation Manager)Tryb zgłoszeń:

Kolejność zgłoszeń

AGH, Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej, Katedra Informatyki Stosowanej

pawilon C2, pokój 406 (p. Emilia Ludwiczak) lub pokój 426 (p. Agnieszka Czernicka)

Osoby przyjmujące zgłoszenia:

Emilia Ludwiczak tel. 12 617 52 00 pawilon C2, pokój 406

Agnieszka Czernicka tel. 12 617 56 78 pawilon C2, pokój 426

Obsługa Administracyjna: Emilia Ludwiczak, Agnieszka Czernicka, Elżbieta Koszarek Sekretariat KIS: pawilon C2, pokój 406 lub 426

5100 zł (w tym 100 zł opłaty wpisowej)

Zajęcia są prowadzone w trybie zjazdów sobota–niedziela (6–7  zjazdów w semestrze, co ok. 2–3 tygodnie). Zajęcia rozpoczynają się nie wcześniej niż o godz. 8.00 i kończą nie później niż o godz. 18:30 (w większości przypadków zajęcia odbywają się w bloku w godz. 9–16:30).