Chemia z elementami ochrony środowiska (studia dla nauczycieli)

Celem studiów jest przygotowanie nauczycieli do nauczania chemii na poziomie szkoły podstawowej, zawodowej i średniej oraz rozszerzenie dotychczas posiadanej przez nich wiedzy przyrodniczej i informatycznej. Absolwent studiów zostanie wyposażony w podstawową wiedzę z zakresu metodyki nauczania chemii oraz zapozna się z możliwościami wykorzystania narzędzi informatycznych do przygotowania i prowadzenia zajęć dydaktycznych. Uczestnicy studiów zostaną przygotowani do organizacji pracowni chemicznej oraz wykorzystania doświadczeń chemicznych w procesie nauczania.

I–III semestr (90 ECTS):

• Fizyczne podstawy chemii ogólnej
  • Elementy współczesnej chemii nieorganicznej
  • Znaczenie chemii w naukach przyrodniczych i technicznych
  • Elementy współczesnej chemii organicznej
  • Wykorzystanie komputera w nauczaniu chemii
  • Obliczenia w chemii
  • Pokazy doświadczalne w chemii
  • Chemia a środowisko naturalne
  • Chemia wokół nas
  • Elementy informatyki
  • Wybrane zagadnienia z matematyki
  • Współczesne problemy pedagogiki i metodyki nauczania
  • Aktualne problemy w oświacie
  • Nauczanie chemii w szkole

Praktyka:

• Praktyka w szkole

Studia te skierowane są do absolwentów szkół wyższych  kierunków przyrodniczych, techniczno-informatycznych lub pokrewnych: czynnych nauczycieli lub osób  posiadających przygotowanie pedagogiczne do nauczania w szkole. Studia te dają uprawnienia do nauczania drugiego przedmiotu – chemii.

3 semestry (od X 2022 r.)

od 1 VI 2022 r. do wyczerpania limitu miejsc

• świadectwo uzyskania uprawnień do nauczania,
  • poświadczenie wniesienia opłaty wpisowej w wys. 100 zł, , która jest wliczona w wysokość całkowitej opłaty za studia podyplomowe (nr konta na stronie www.fis.agh.edu.pl – studia podyplomowe);
  • poświadczenie wniesienia opłaty za studia podyplomowe za pierwszy semestr studiów, nie później niż w terminie 14 dni przed rozpoczęciem zajęć dydaktycznych w ramach studiów podyplomowych

AGH, Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej

ul. Reymonta 19, 30-059 Kraków

pawilon D-10, pokój 18

Grażyna Waluś

podyplomowe@fis.agh.edu.pl

4 500 zł – płatne w ratach: I semestr – 1 500zł  (1 400 zł +100 zł / wpisowe),

II – 1 500 zł, III semestr – 1 500 zł.

Całość studiów obejmuje 350 godz. i jest realizowana w trzech semestrach (w tym ostatni semestr tzw. wakacyjny). Obejmują one 18 dwudniowych zjazdów (piątek od godz. 14.00, sobota do godz. 17.00). Dodatkowy zjazd obejmuje obronę prac końcowych.

Zjazdy realizowane są w systemie hybrydowym: połowa zjazdów na miejscu – na  AGH, druga połowa w systemie zdalnym. Zajęcia praktyczne i egzaminy odbywają się na AGH, wykłady – zdalnie.

Program studiów obejmuje praktykę w szkole (60 godz.).