Charakterystyka studiów:
Studia User Experience & Product Design uczą podejścia do tworzenia produktów interaktywnych w oparciu o wiedzę, a nie przeczucia, tak aby zaprojektowane produkty były intuicyjne i wartościowe dla użytkowników. Studia rozwijają kompetencje badawcze, strategiczne, projektowe i liderskie. Ich program oparty jest na metodyce Human-Centered Design, czyli projektowania zorientowanego na człowieka, i jest realizowany zgodnie z duchem Lean Startup. Wykładowcy kładą nacisk na efektywne techniki badania i projektowania doświadczeń użytkownika, łatwo osiągalne także dla małych zespołów projektowych czy start-upów. Pokazują, jak włączyć działania projektowe w codzienną pracę całego zespołu, jak robić to w zgodzie z agile i ze wszystkimi interesariuszami projektu.
Studia kładą nacisk na zdobywanie wiedzy poprzez praktykę i zanurzenie
w doświadczeniu, dzięki rozwiązywaniu przez studentów realnego problemu projektowego, pracy w małych zespołach pod okiem mentorów, dzięki współpracy z partnerem biznesowym oraz zajęciom z doświadczonymi praktykami.
Zajęcia odbywać się będą w formie stacjonarnej.
Program studiów:
Blok 1 - Learn
Blok 2 - Design
Blok 3 - Measure
Blok 4 -Manage
Sylwetka absolwenta:
Studia kierowane są nie tylko do (przyszłych) projektantów, ale także do kierowników produktu i wszystkich decydentów, którzy pracują nad rozwojem produktów interaktywnych. Program łączy dwa światy: projektanta i kierownika produktu, pokazując, że projektowanie zaczyna się od lepszego zrozumienia użytkowników i ich problemów, a decyzje projektowe wykraczają daleko poza decyzje odnośnie wyglądu interfejsu. Studia przygotowują także do pracy w zespole i w organizacji, pokazując, że projektant nigdy nie działa w pojedynkę.
Czas trwania:
2 semestry (od X 2023 r. do IX 2024 r.)
Termin zgłoszeń:
od 17 VII 2023 r. (od godz. 8.00) do 20 VII 2023 r. lub do wyczerpania limitu miejsc.
Wymagane dokumenty:
WAŻNE!!! obowiązkowo w treści lub tytule maila proszę umieścić informację czy i kiedy uczestniczyło się we wcześniejszych rekrutacjach (rok lub nr edycji). Brak tej deklaracji powoduje, iż domyślnie zgłoszenie jest traktowane jako pierwsze.
Zgłoszenia muszą zawierać wszystkie wymagane dokumenty
Tryb zgłoszeń:
Pierwszeństwo w dostaniu się na studia będą miały osoby biorące udział we wcześniejszych rekrutacjach (tzn. takie, które złożyły dokumenty, jednak nie dostały się na studia). Za każdy wcześniejszy udział w rekrutacji kandydat uzyskuje 1 punkt. Informacja o ilości wcześniejszych rekrutacji musi znaleźć się w treści lub tytule maila.
O przyjęciu na studia decyduje ilość przyznanych punktów. W przypadku osób
z identyczną liczbą punktów będzie liczyła się kolejność zgłoszeń.
Liczba miejsc:
32
Miejsce zgłoszeń:
Zgłoszenia przyjmowane są tylko i wyłącznie pod adresem stojkow@agh.edu.pl
Informacja o studiach:
Aneta Nosal
Telefon: 12 617 42 52
Maria Stojkow
telefon: 889 505 377
Opłaty:
11 000 zł
Więcej informacji:
www.facebook.com/UXPDnaAGH
Organizator studiów podyplomowych:
Wydział Humanistyczny AGH
Dokładny adres organizatora:
ul. Czarnowiejska 36
30-054 Kraków
Budynek C-7, pokój 0.09
Kierownik studiów:
dr Maria Stojkow
Koordynator:
dr Seweryn Rudnicki
Opiekun merytoryczny:
Iga Mościchowska
Osoby do kontaktu:
Maria Stojkow
tel. 889 505 377
Seweryn Rudnicki
Aneta Nosal
Telefon: 12 617 42 52
All rights reserved © 2021 AGH University of Science and Technology