Charakterystyka studiów:
Oferta studiów podyplomowych jest skierowana do osób, które pragną poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie najnowszych rozwiązań dotyczących profilaktyki zagrożeń w aspekcie wentylacji kopalń z wykorzystaniem programów komputerowych oraz prowadzenia akcji ratowniczych w podziemnych zakładach górniczych. Studia obejmują 150 godzin zajęć dydaktycznych i trwają 2 semestry. Program studiów realizowany jest w formie wykładów, ćwiczeń, laboratoriów i seminariów. Zajęcia na studiach prowadzone są przez nauczycieli Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz przedstawicieli Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach i Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Jaworznie.
Program studiów:
Sylwetka absolwenta:
Studia podyplomowe skierowane są do absolwentów uczelni wyższych, którzy chcą zdobyć i poszerzyć wiedzę z zakresu aerologii górniczej (w szczególności do absolwentów kierunku Górnictwo i Geologia oraz Inżyniera Górnicza, którzy chcą uzupełnić brakujące przedmioty wymagane do uzyskania kwalifikacji zawodowych niezbędnych do zatwierdzeń w podziemnych zakładach górniczych). Grupą docelową są pracownicy zatrudnieni bezpośrednio w procesie technologicznym w podziemnych zakładach górniczych, kadra menadżerska, jak również pracownicy: firm sektora okołogórniczego, firm branży wentylacyjnej i klimatyzacyjnej, biur projektowych, firm produkujących urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne, przedstawicieli handlowych zajmujących się sprzedażą maszyn, urządzeń i materiałów do działu wentylacji. Studia Podyplomowe w zakresie Aerologii Górniczej spełniają wymagania dotyczące kwalifikacji w zakresie przygotowania zawodowego dotyczącego przewietrzania i zwalczania pożarów w zakładach górniczych dla kierownika i zastępcy kierownika działu wentylacji zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 12 sierpnia 2016 r. w sprawie kwalifikacji w zakresie górnictwa i ratownictwa górniczego (Dz. U. poz. 1229).
Czas trwania:
2 semestry (od X 2022 r. do VI 2023 r.)
Termin zgłoszeń:
od VI do IX 2022 r.
Wymagane dokumenty:
Tryb zgłoszeń:
kolejność zgłoszeń (skierowanie z zakładu pracy, indywidualne zgłoszenia)
Liczba miejsc:
25
Miejsce zgłoszeń:
AGH, Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami
al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków
pawilon A-1, pokój 113
Osoba przyjmująca zgłoszenia:
dr inż. Zbigniew Kuczera
tel.: 12 617 21 63
Opłaty:
6000 zł
Informacje dodatkowe:
Zajęcia odbywać się będą w formie zjazdów w piątki po południu i w soboty co dwa tygodnie. Opłata za studia nie pokrywa wyżywienia i zakwaterowania. Termin płatności do 30.09.2022 r. Numer rachunku zostanie podany uczestnikom po 20.09.2022 r.
Organizator studiów podyplomowych:
Wydział Inżynierii Lądowej
i Gospodarki Zasobami
Katedra Inżynierii Środowiska
Adres organizatora:
al. Mickiewicza 30
30-059 Kraków
pawilon A-1, pokój 113
tel.: 12 617 21 63
zkuczera@agh.edu.pl
Kierownik:
dr inż. Zbigniew Kuczera
zkuczera@agh.edu.pl
Osoba do kontaktu:
dr inż. Zbigniew Kuczera
tel.: 12 617 21 63
All rights reserved © 2021 AGH University of Science and Technology